INFOVEK
   (Od 1.5.2010 RIRŠ - Rozvoj informatizácie
   regionálneho školstva)

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu na Slovensku pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti XXI. storočia, inými slovami vytvoriť predpoklady, aby naša mladá generácia bola konkurencieschopná na formujúcom sa globálnom trhu práce, predovšetkým v porovnaní so svojími vrstovníkmi z Európskej únie. Priestorom, kde sa táto príprava musí odohrávať je škola. Aby škola túto náročnú úlohu bola schopná zrealizovať musí sa prostredníctvom informačných a komunikačných technológií premeniť z tradičnej školy na modernú globálnu školu tretieho tisícročia. To si vyžaduje nielen vybudovanie adekvátnej hardvérovej infraštruktúry na školách, ale predovšetkým prípravu učiteľov, tak, aby boli schopní aplikovať moderné informačno-komunikačné technológie (IKT) vo vyučovaní svojich predmetov. S tým pochopiteľne súvisí príprava vhodných učebníc a metodických pomôcok pre učiteľov, ale tiež tvorba moderného edukačného obsahu v elektronickej podobe umiestnenej na Internete. Charakteristickou črtou Projektu Infovek je, že integruje v sebe rozvoj všetkých spomínaných troch aspektov premeny školy: budovanie hardvérovej infraštruktúry - prípravu učiteľov - tvorbu edukačného obsahu.
Dlhodobá podpora z projektu INFOVEK pokračuje každoročne a v rámci nej škola využíva vysokorýchlostné pripojenie k internetu, doplnenia zaznamenávame aj v rámci vybavenia výpočtovou technikou v rámci rôznych podprojektov, a podpora pokračuje aj v oblasti softvéru – škola využíva antivírusový systém NOD32 od firmy ESET, ako aj množstvo ďalšieho softvéru (aplikačného i edukačného). Pokračuje aj podpora v oblasti informačnej podpory a vzdelávania udržiavaním aktuálny obsahu na serveroch Infovek.sk, skoly.infovek.sk, rirs.iedu.sk, naucmesaviac.sk a ď. a realizáciou rôznych školení, konferencií a roadshow pre moderných učiteľov.

Vypracovala: Mgr. Martina Rosičová