LEGO krúžok

Robotický krúžok je určený pre žiakov nižšieho stredného vzdelávania. Je zameraný na robotiku a programovanie robotických stavebníc Lego predovšetkým Lego Mindstorms EV3 a Lego NXT prostredníctvom využitia metód STEM, CLIL, bádateľsky orientovaného vyučovania a P2P. Žiaci budú na zadaných problémových úlohách pracovať v skupinách s cieľom podporiť ich digitálne, jazykové a sociálne kompetencie. V krúžku je evidovaných 12 žiakov, konkrétne päť žiakov I. PRÍMY (jedno dievča), jeden žiak II. SEKUNDY, traja žiaci III. TERCIE, dvaja žiaci IV. KVARTY a jeden žiak zo ZŠ P. O. Hviezdoslava v Snine. Krúžok je zameraný na prácu so stavebnicami LEGO, ktoré sú k dispozícii v labotatóriu fyziky a tabletmi z vybavenia IT ScienceLab. Žiaci získajú prvotné vedomosti a zručnosti pre prácu s robotmi z robotických stavebníc a s tabletmi, ktoré budú následne rozvíjať a rozširovať.

Overovanie informatického predmetu Databázy

Naša škola ako pilotná škola projektu IT Akadémia má možnosť počas tohto školského roku testovať vyučovanie nového informatického predmetu hodinách informatiky.
Predmet je určený žiakom stredných škôl. Má u žiakoch podporiť ich orientáciu na štúdium prírodných vied a matematiky. Predmet sa zameriava na základné princípy práce s relačnými databázami a ich tvorbu. SQL sa zvolil ako štandardný jazyk na prácu s databázami.
Cieľom predmetu Databázy je, aby žiak po jeho absolvovaní bol schopný:
- rozumieť základným zásadám ukladania dát do informačných systémov;
- rozumieť princípom tvorby relačných databáz;
- ovládať vybrané softvérové prostredie na prácu s databázou;
- vytvoriť v jazyku SQL podľa týchto princípov databázu a tabuľky v nej obsiahnuté;
- formulovať v jazyku SQL dopyty;
- modifikovať pomocou jazyka SQL obsah tabuľky v databáze;
- rozumieť dôvodom existencie primárnych a cudzích kľúčov;
- vytvárať databázové modely jednoduchých reálnych situácií.

Meteostanica

Vďaka nášmu aktívnemu zapojeniu do národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie a získaniu IT Science Lab - naša meteostanica umiestnená v areáli školy poskytuje nielen namerané údaje o teplote, tlaku, vlhkosti, rýchlosti vetra, zrážkach a pod., ale aj zaujímavé štatistické prehľady nameraných hodnôt.
link: naša meteostanica...

Veda v meste

Sprievodné podujatie k DOD 14. 2. 2020.