Multimediálne rozprávky a príbehy

Zámerom organizátorov tohto projektu je rozvíjať multimediálnu gramotnosť (digitálne spracovanie obrazu, zvuku, animácii) účastníkov teleprojektu, kreativitu a vyjadrovacie a komunikačné schopnosti žiakov základných a stredných škôl. Cieľom projektu je teda zozbierať, resp. vymyslieť a pretransformovať do digitálnej multimediálnej podoby príbehy a rozprávky (obsahujúce animácie, hovorené slovo, zvuky, obrázky), ktoré vytvorili žiaci základných a stredných škôl, prípadne ich učitelia a vytvoriť DVD s týmito príbehmi a rozprávkami (hlavný produkt teleprojektu). Školskej časti projektu sa zväčša každoročne zúčastňujú študenti, ktorí sa oboznamujú s tvorbou multimediálnej prezentácie či už na vyučovacích hodinách informatiky alebo na multimediálnom krúžku.

Vypracovala: Mgr. Martina Rosičová