Škola budúcnosti

Cieľom projektu je skvalitnenie systému výučby na základných a stredných školách s podporou informačných a komunikačných technológií. Prostredníctvom e-learningového portálu môžu zúčastnené školy komunikovať a navzájom si vymieňať vypracované výukové materiály.
Zapojením sa do projektu škola získala:
- Prístup na e-learningový portál s vlastnou lokalitou - virtuálnou školou, kde sú spracované takmer všetky predmety druhého stupňa, väčšina produkty firmy Langmaster. Každý predmet je doplnený o množstvo obrazového materiálu, videí, zvukových nahrávok, máp, tabuliek, pokusov ale aj interaktívnych testov, kvízov, krížoviek a didaktických hier. Žiaci majú možnosť študovať podľa svojich schopností, každý tempom, ktoré mu vyhovuje.
- Multilicenciu softvéru Microsoft Class Server - umožňuje učiteľom vytvárať a prideľovať testy a výukové materiály konkrétnym študentom, celým triedam alebo skupinám študentov. Vypracované testy je možné ohodnotiť ručne alebo automaticky a výsledky ďalej spracovávať. Študenti sa do prostredia prihlasujú cez webový prehliadač. Po prihlásení môžu vo virtuálnej triede študovať pridelené materiály, vypracovávať úlohy a komunikovať s učiteľmi. Rodičia si môžu pod vlastným prihlasovacím menom a heslom kedykoľvek overiť študijné výsledky svojich detí.
- Zapožičanú multimediálnu súpravu – interaktívna tabuľa e-beam, dataprojektor a tablet-pc umožňujú moderným interaktívnym spôsobom "prežiť" učivo.
- Wifi prístupové body – zabezpečujú prístup na internet a zdieľanie rôznych informácií z akéhokoľvek miesta v škole prostredníctvom mobilných zariadení.

Vypracovala: Mgr. Martina Rosičová